81 İLİMİZDEN GELEN KADIN MUHTARLAR ŞEHİR MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ

Tarih : 22/10/2018

Ülkemizin 81 ilinden gelen kadın muhtarları Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi’ni ziyaret ederek Bozüyük’ün tarihi hakkında bilgi edindi.

Kadın Muhtarlar Derneği, Bilecik Valiliği ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde düzenlenen program kapsamında Bozüyük’e gelerek Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi’ni ziyaret etti. Burada uzman rehberler tarafından müzede bulunan eserler ve Bozüyük tarihi hakkında ayrıntılı bilgi alan kadın muhtarlar Bozüyük’ün tarihi ve kültürel geçmişi hakkında bilgi sahibi oldular. Ayrıca müzede sergilenen eserleri dikkatle inceleyen kadın muhtarlar gezi sonrasında müze önünde hatıra fotoğrafı çektirirken ‘geçmişle gelecek arasında köprü kuran’ bu müze için Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya teşekkür ettiler.

            “81 İl Tek Yürek Olacağız” sloganıyla ve Muhtarlar Günü nedeni ile düzenlenen etkinlikte kadın muhtarlar, Bilecik’te Şeyh Edebali Türbesi, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi, Tarihi Saat Kulesi ve Belediye Sarayı’nı gezdikten sonra Osmaneli’ni, Bozüyük’ü, Pazaryeri’ni ve Söğüt’ü ziyaret ederek buradaki doğal güzellikler ile tarihi yerleri de gezdiler.