BASINDA BİZ

EŞSİZ SERAMİK KOLEKSİYONU BOZÜYÜK ŞEHİR MÜZESİ VE ARŞİVİNDE SERGİLENİYOR

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde Bozüyük Belediyesi Şehir Müzesi ve Arşivinde, Erken Tunç Dönemi, Demir Çağı, Hellenistik Çağ ve Roma Dönemine ait çeşitli formlarda seramik eseler görücüye çıkıyor. 

Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi Koordinatörü Veysel KILIÇ’ın “Özel Seramik (Pişmiş Toprak) Koleksiyonu” geçici süre ile Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi’nde sergilenmeye başladı. Koleksiyoner Veysel KILIÇ'a ait eserlere, tarihe tanıklık etmek isteyen, tarihi yaşamak ve öğrenmek isteyen herkesin ilgi göstermesi bekleniyor. Koleksiyonda, Tunç dönemine tarihlenen Gaga Ağızlı Testiler, Demir Çağına ait çeşitli formlarda seramikler, Hellenistik ve Roma dönemine ait kandiller ile Unguentarium (Koku Kabı) gibi bölge özelliklerini yansıtan 48 adet arkeolojik eser bulunuyor. Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi'nde bu günden itibaren sergilenmeye başlayan özel koleksiyon 22 Nisan 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. 

 

https://www.haberturk.com/bilecik-haberleri/64374715-essiz-seramik-koleksiyonu-bozuyuk-sehir-muzesi-ve-arsivinde-sergileniyor