BASINDA BİZ

BOZÜYÜK BELEDİYESİ 6. ÇOCUK FESTİVALİ

Bozüyük Belediyesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Çocuk Festivali’nde kardeş şehir seçilen Zavıdovici’li çocuklar ağırlanarak festivalde bir ilk yaşandı.

Bozüyük Belediyesi tarafından 6 yıldır devam eden ve yoğun bir katılımla gerçekleştirilen Çocuk Festivali’ne bu yıl Bosna Hersek’in Zavidovici beldesinden gelen çocuklar da katılarak bayramın coşkusuna ortak oldular. Bozüyük’e cumartesi günü gelen misafir gurubunun içerisinde Zavidovici Belediye Başkanı Hasim MUJANOVİC, Belediye Başkan Yardımcıları Nermin CAHTAREVİC ve İdriz ALİHODRİC, Zavidovici Kud Krijava Kültür Ekibi, Kovaci İlkogretim Okulu Müdürü Midhat MUJONOVA ve okulun öğrencileri yer aldı. Üç gün boyunca Bozüyük’te ağırlanan ekibe Bozüyük Belediye başkan yardımcıları nezaret etti. Kardeş şehir kafilesi öncelikle kuruluşun ve kurtuluşun topraklarını gezerek bilgi aldı.
Kafile ilk olarak Söğüt Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ardından Dursun Fakıh Türbesi’ni ve Bilecik Şeyh Edebali Türbesi’ni ziyaret etti. Programın devamında Bozüyük Belediyesi Şehir Müzesi ve arşivini ziyaret eden kardeş şehir kafilesi, yetkililerden bilgi alarak Bozüyük’ün tarihi hakkında bilgi sahibi oldu. Akşam yemeği programına ayrıca Bursa Balkan Kadınlar Derneği Başkanı Hayriye KOSOVA ve dernek üyeleri de katıldı.

 

http://www.milliyet.com.tr/bozuyuk-belediyesi-6-cocuk-festivali-bilecik-yerelhaber-2750072/