KARDEŞ BELEDİYE ZAVİDOVİCİ "BELEDİYE BAŞKANI HAŞİM MUJANOVİC MÜZEYİ ZİYARET ETTİ

Tarih : 19/05/2017

BOZÜYÜK ŞEHİR MÜZESİ BOSNALI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI
KARDEŞ BELEDİYE "ZAVİDOVİCİ " BELEDİYE BAŞKANI HAŞİM MUJANOVİC MÜZEYİ ZİYARET ETTİ

Bozüyük Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Zavidovici’nin Belediye Başkanı Haşim MUJANOVİC, İzmir Boşnaklar Derneği Başkanı Hamza YAVUZ ve Balkader Bursa Dernek Başkanı Hayriye KOSOVA ile birlikte Şehir Müzesini ziyaret etti .

Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Şehir Müzesi’nin Koordinatörü Veysel KILIÇ , Müzede sergilenen eserleri inceleyen konuklara Bozüyük’ün tarihi önemi ve yeni yüzyıldaki sanayi bölgesi olmasındaki süreçleri aktardı.

Müze gezisinin ardından kendilerini Bozüyük’te görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Veysel KILIÇ, Bosnalı misafirlerine plaket ve müze ziyaretlerinin anısına kalem takdim etti. Keyifli bir sohbet ortamında iki kardeş belediyenin arasındaki bağların kuvvetlendirilmesi konuları konuşulurken Belediye Başkanı MUJANOVİC özellikle son 14 yıldır Türkiye’nin gösterdiği gelişimin yurtdışında nasıl yankı bulduğunu açıkladı ve Türkiye’ Bosna için
örnek bir model olduğunu belirtti. Ziyaret sonunda Bosna’lı misafirler ziyaretlerini tekrar edeceklerini belirterek gösterilen misafirperverlik için KILIÇ 'a teşekkür ettiler.