ALBAY İBRAHİM ÇOLAK IN TORUNLARINA ZİYARET

Tarih : 22/09/2016

Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi kurulum çalışmaları kapsamında Albay İbrahim Çolak’ın torunları ziyaret edilerek bilgi ve belge alış verişinde bulunuldu.

Bozüyük’te restorasyonu tamamlanarak müze kurulum çalışmaları başlatılan Albay İbrahim Çolak Köşkü’nün Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi olarak düzenlenmesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Atatürk’ün yakın silah arkadaşlarından, Bozüyük’te iş sahasında atılım yaparak ilçenin ilk sanayi kuruluşu olan kereste fabrikasını faaliyete geçiren, 3 dönem Bilecik Milletvekilliği yapan, Bozüyük tarihinin önemli şahsiyetleri arasında yer alan ve yaptırdığı köşk ile ilçeye önemli bir tarihi bir miras bırakan Albay İbrahim Çolak’ın torunları ziyaret edildi.

Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Ali AVCIOĞLU, Proje Koordinatörü ve Belediye Meclis Üyesi Veysel KILIÇ ile birlikte Albay İbrahim Çolak’ın oğlu Ertuğrul ÇOLAK’ın İstanbul’da ikamet eden çocukları İbrahim ÇOLAK ve Beyhan AKDUMAN’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyarete ayrıca Beyhan AKDUMAN’ın eşi Mehmet AKDUMAN ve Tübitak’ın eski Başkanı Bozüyük’lü Nükhet YETİŞ ve eşi katıldı. Müzenin kurulum çalışmaları aşamasında önemli bir görüşme olan ziyarette karşılıklı bilgi ve belge alışverişinde bulunuldu.